🏠 Zmiana adresu Kliniki. Od 1 września działamy na ul. Stefana Jaracza 4 w Częstochowie.

Klinika Twojej Diety

Libido

Jak zwiększyć libido za pomocą diety? Czy jest to w ogóle możliwe? Zdecydowanie tak!

Na samym początku warto mieć świadomość, że na poziom libido mają wpływ przede wszystkim hormony płciowe. Wyższy poziom testosteronu wpływa na większe zainteresowanie aktywnością seksualną. Jednakże nie same hormony decydują o naszym libido. Również czynniki psychologiczne czy społeczne odgrywają dużą rolę w tej kwestii.

Prawidłowe odżywianie wpływa na każdą ze sfer naszego życia, również na popęd płciowy.

Zatem jak się odżywiać, aby wpłynąć korzystnie na nasze libido?

  1. Zadbaj o odpowiednią ilość warzyw i owoców w diecie!Dostarczają one niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych.
  1. Wybieraj pełnoziarniste produkty zbożowe, ponieważ mają one dużą zawartość błonnika, którykorzystnie wpłynie na układ pokarmowy i poziom cholesterolu.
  2. Unikaj mięsa czerwonego i przetworzonego. Zamiast tego wybieraj chude mięso np. drób.
  3. Zwracaj uwagę na odpowiednie spożycie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 (np. tłuste ryby morskie, oliwa, orzechy włoskie).
  4. Pamiętaj o suplementacji witaminy D!

W skrócie: dieta powinna być dobrze zbilansowana, ponieważ dzięki temu odczujesz ogólne polepszenie samopoczucia, co pozytywnie wpłynie nazwiększone libido.

Zadbaj też o regularną aktywność fizyczną. Wpływa ona korzystnie na poziom testosteronu u mężczyzn, a u kobiet na wzrost poziomu oksytocyny – ,,hormonu miłości’’.

A co a produktami spożywczymi, które są naturalnymi afrodyzjakami?

Okazuje się, że prawdziwa gorzka czekolada (powyżej 70% zawartości kakao) może zwiększać libido. Kluczową rolę odgrywa tutaj związek o nazwie fenyloetyloamina, który stymuluje uwalnianie endorfin, dzięki czemu odczuwamy większą przyjemność. Możesz ją znaleźć także w orzechach włoskich, migdałach czy pestkach dyni.

Na koniec warto dodać, że powinniśmy zadbać tak naprawdę o każdy aspekt naszego życia. Również nadmierny i przewlekły stres czy nieodpowiednia długość snu mają wpływ na wahania libido. Warto oczywiście wspomóc się dietą, ponieważ w ten sposób zadbasz o zdrowie całego organizmu.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia, ale nie wiesz jak to zrobić, zapraszam do współpracy!Nauczę Cię świadomego podejścia do jedzenia i pokażę, że dieta nie jest niczym strasznym ani skomplikowanym!

Barbara Krawczyk - ZnanyLekarz.pl

Dietetyczne porady

Smacznie, zdrowo i pożywnie
🍭 Zobacz wszystkie wpisy
Umów się na konsultację, aby zamówić program żywieniowy
Lubisz nasze przepisy?

Umów się na konsultację, aby zamówić program żywieniowy zgodny z Twoimi potrzebami.