🏠 Zmiana adresu Kliniki. Od 1 września działamy na ul. Stefana Jaracza 4 w Częstochowie.

Klinika Twojej Diety

Czy w święta tyjemy ;-)

CZY W ŚWIĘTA FAKTYCZNIE TYJEMY?

Czy wiesz, że…aby masa ciała wzrosła o 1 kg, należy zjeść 7000 kcal więcej, niż wynosi Twoje zapotrzebowanie energetyczne. Nawet jeśli naprawdę dużo zjesz, to prawdopodobieństwo, że przez te 3 dni przytyjesz 3 kg jest znikome, ponieważ to by oznaczało spożycie około 21 tysięcy kcal PONAD Twoje zapotrzebowanie energetyczne!

Często gdy stajemy na wagę po świętach widzimy dodatkowe kilogramy…
Składa się na nie głównie retencja wody i sodu. Po powrocie do normalnej diety waga unormuje się w ciągu kilku dni. Dlatego bardzo ważne jest, aby zaraz po świętach wrócić naszej codziennej diety i starać się nie dojadać poświątecznych resztek jedzenia.

KILKA WSKAZÓWEK:

1. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Nie zapominaj o piciu w ciągu dnia, staraj się unikać słodzonych napojów i soków – w miarę możliwości wybieraj wodę.

2. Potrawy spożywaj wolno i delektuj się ich smakiem. Sygnał sytości dociera do nas z lekkim opóźnieniem, a dzięki wolnemu jedzeniu spożyjemy mniej i poczujemy smak każdej potrawy.

3. Staraj się nie przejadać i słuchaj swojego organizmu. Jedzenie jest po to, żeby dostarczyć nam energii, ma nam smakować i sprawiać przyjemność. Nie powinniśmy jeść na siłę ,,na zapas’’, bo jest to niezdrowe dla naszego układu pokarmowego.

4. Pamiętaj o umiarze, ale nie zabraniaj sobie wszystkiego.

5. Zadbaj o aktywność fizyczną w czasie Świąt. Wstań od stołu i idź na rodzinny spacer.

Święta to wyjątkowy czas, który powinniśmy spędzać w rodzinnym gronie, a nie skupiać się na liczeniu kalorii!

Jeśli chcesz skutecznie schudnąć oraz na stałe zmienić swoje nawyki żywieniowe skontaktuj się ze mną i zapisz na wizytę – 793 979 676 lub przez stronę: https://www.znanylekarz.pl/barbara-krawczyk-2/dietetyk/czestochowa

Oferuję również usługi dietetyczne drogą online ? Ocenię Twój sposób odżywiania, wskażę popełniane błędy i przygotuję dla Ciebie zalecenia i dietę dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Barbara Krawczyk - ZnanyLekarz.pl

Dietetyczne porady

Smacznie, zdrowo i pożywnie
🍭 Zobacz wszystkie wpisy
Umów się na konsultację, aby zamówić program żywieniowy
Lubisz nasze przepisy?

Umów się na konsultację, aby zamówić program żywieniowy zgodny z Twoimi potrzebami.